Mobilumas ir orientacija

1. Baltosios lazdelės

Tai lazdelės, skirtos neregių ir silpnaregių savarankiškam mobilumui bei orientacijai.

Galite rinktis lazdeles, kurios yra lengvos, stabilios, įvairių ilgių, sulankstomos, vientisos, teleskopinės, turinčios įvairių formų rankenas ir antgalius. Baltoji lazdelė neregiui ar silpnaregiui yra būtina, jei jis nori savarankiškai judėti aplinkoje, pvz., mieste, visuomeniniame transporte ir kt. Jums parinksime lazdelę, geriausiai atitinkančią Jūsų poreikius.

Plačiau apie Baltosios lazdelės... Į viršų

Išdidinti nuotrauką Baltosios lazdelės
 

2. Ray

Tai elektroninė įspėjimo apie netoli esančias kliūtis priemonė neregiams.

Ray yra nedidelė, į delną telpanti mobilumo ir orientacijos priemonė, padedanti neregiui saugiai judėti atvirose erdvėse bei pastatų viduje. Ray skleidžia ultragarso bangas, kurios pasiekia aplinkoje esančias kliūtis ir apie jas neregiui praneša garsiniais arba vibracijos signalais.

Plačiau apie Ray... Į viršų

Išdidinti nuotrauką Ray
 

3. Step-Hear

Tai neregiams skirta garsinė orientavimo priemone (garsinis švyturys), kurį galima įdiegti dažnai neregių lankomose vietose.

Step-Hear sistema susideda iš dviejų elementų: stacionarios stotelės su garsiakalbiu (garsinis švyturys) ir aktyvavimo pultelio. Neregys su savimi turi aktyvavimo pultelį, kuris pradeda skleisti garsinį signalą ir vibruoti iki garsinio švyturio likus 3 – 10 metrų. Tuomet neregys pulteliu aktyvuoja vieną iš trijų galimų garsinių pranešimų, kurie perduoda informaciją pvz., nusako kelią lifto, registratūros ar objekto lauke link.

Plačiau apie Step-Hear... Į viršų

Išdidinti nuotrauką Step-Hear

Atgal  Į viršų  Į pradžią