Komunikatoriai

1. Super Talker

Tai komunikatorius su keičiamais rėmeliais ir simbolių paveikslėliais, skirtas specialiųjų poreikių vaikams.

Naudojant Super Talker aštuonių langelių rėmelį, kiekvienam langeliui galima priskirti aštuonis garso pranešimus (iš viso 64 pranešimai), kuriu bendra trukmė gali siekti iki 16 minučių. Paspaudus atitinkamo langelio mygtuką, įgarsinamas jam priskirtas pranešimas. Išmokus naudotis vienu mygtuku, galima pakeisti rėmelį ir turėsime komunikatorių su dviem mygtukais. Keičiami rėmeliai palengvina mokymosi procesą ir pedagogo darbą.

Plačiau apie Super Talker ... Į viršų

Išdidinti nuotrauką Super Talker
 

2. FL4SH scanning communicator

Tai keturių mygtukų komunikatorius, naudojamas vaikų su specialiaisiais poreikiais ugdymo procese.

FL4SH turi keturis mygtukus. Kiekvienam mygtukui priskiriamas paveikslėlis ir įrašomas garsinis pranešimas. Paspaudus mygtuką, įgarsinamas tam paveikslėliui priskirtas pranešimas. Taip nekalbantis žmogus gali dalyvauti žaidime, mokymo procese ar tiesiog bendrauti. Pakeitus šabloną, komunikatorius automatiškai atpažįsta naują šabloną ir jam galima priskirti naujus pranešimus. Naudodamas automatinę šablonų atpažinimo sistemą, specialusis pedagogas gali kurti ištisas mokomosios medžiagos bibliotekas.

Plačiau apie FL4SH scanning communicator... Į viršų

Išdidinti nuotrauką FL4SH scanning communicator
 

3. QuickTalker

Tai daugiafunkcinis nešiojamas komunikatorius, skirtas vaikams su kalbos ar intelekto sutrikimais.

Priklausomai nuo modelio, komunikatorius gali turėti 7, 12, 23 mygtukus. Jiems galima priskirti skirtingus garso pranešimus skirtinguose 5 lygiuose (tie patys mygtukai skirtinguose lygiuose turi skirtingus pranešimus, taip aprėpiant daugiau bendravimo situacijų). Neregys ar autistas, paspausdamas mygtuką, aktyvuoja garsinį pranešimą, kuriuo išreiškiama nuomonė ar išsakomi poreikiai, pvz. „Man patiko šita knyga“. Naudojant šią priemonę, vaikai įtraukiami į bendravimo procesą ar darbą klasėje.

Plačiau apie QuickTalker ... Į viršų

Išdidinti nuotrauką QuickTalker
 

4. TalkTrac

nešiojamas komunikatorius

Nešiojamas, skirtas žmonėms su kalbos sutrikimais, prietaisas. Tai kompaktiškas, ant riešo nešioti pritaikytas, komunikatorius. Talpina keturias, lengvai įgarsinamas žinutes, kurias palaiko keičiamieji simboliai. Maitinamas įkraunama baterija.

Plačiau apie TalkTrac... Į viršų

Išdidinti nuotrauką TalkTrac
 

5. Lingo

Tai kompaktiškas, lengvas, nešiojamas komunikatorius, skirtas žmonėms su kalbos sutrikimais.

Lingo turi aštuonis mygtukus. Septyniems mygtukams galima įrašyti po vieną garso pranešimą, kurio trukmė iki 25 sekundžių. Aštuntam mygtukui galima įrašyti keletą garso pranešimų, kurių bendra trukmė negali viršyti 60 sekundžių. Paspaudus mygtuką, įgarsinamas tam mygtukui priskirtas garso pranešimas, pvz. „gal galite man padėti grįžti namo“. Tokiu būdu žmogus, kuriam sunku kalbėti, visuomet šalia savęs turi komunikatorių, kuris padeda išreikšti nuomonę ar paprašyti pagalbos.

Plačiau apie Lingo... Į viršų

Išdidinti nuotrauką Lingo
 

6. Go Board

Tai paveikslėlių/simbolių laikiklis, naudojamas specialiųjų poreikių vaikų ugdymo procese.

Ši priemonė turi šešis paveikslėlių laikiklius, į kuriuos galima įstatyti paveikslėlius ar simbolius atitinkančius norimą veiklą. Pavyzdžiui, gali būti pavaizduota visos dienos darbotvarkė. Veiklai pasibaigus, paveikslėlis išimamas iš laikiklio ir įdedamas į kišenėlę priemonės priekyje. Ši priemonė puikiai tinka vaikams su specialiaisiais poreikiais, kurie gerai įsisavina vaizdinę informaciją.

Plačiau apie Go Board... Į viršų

Išdidinti nuotrauką Go Board
 

7. Talking Brix

Tai nedidelis komunikatorius, kuris gali būti naudojamas kaip asmeninė priminimo priemonė arba mokymo priemonė specialiųjų poreikių vaikams.

Į kiekvieną Talking Brix komunikatorių galima įrašyti vieną 10 sekundžių trukmės garso įrašą ir sujungti vieną su kitu. Kelios tokios priemonės, išdėstytos ant stalo, skirtingose kambario vietose, sukuria garsinių pranešimų seką, lavinančią nuoseklų dėmesio sutelkimą.

Plačiau apie Talking Brix... Į viršų

Išdidinti nuotrauką Talking Brix
 

8. Hold it Down Trainer

Tai komunikatorius ir mygtukas/jungiklis viename, skirtas mokyti kontroliuoti impulsus ir naudotis komunikatoriais.

Šia priemone neįgalusis skatinamas paspausti ir išlaikyti paspaudus 18 cm skersmens komunikatoriaus mygtuką. Spaudžiant šį mygtuką, komunikatorius vibruoja, įgarsinamas iš anksto įrašytas paskatinimas spausti, pavyzdžiui „Tomai, laikyk paspaudęs kad jaustum vibravimą“ ir suaktyvinamas prie prietaiso prijungtas žaislas ar kita priemonė. Taip mokoma suprasti priežasties ir pasekmės ryšį, kontroliuoti savo impulsus, bei naudotis komunikatoriais.

Plačiau apie Hold it Down Trainer... Į viršų

Išdidinti nuotrauką Hold it Down Trainer
 

9. Big Step-by-Step

Tai komunikatorius, skirtas negalintiems kalbėti arba specialių poreikių vaikams ir suaugusiems, turintiems ir motorikos sutrikimų.

Į Big Step-by-Step komunikatorių galima įrašyti vieną ar daugiau garso pranešimų, kurių bendra trukmė iki 2 min. Spaudžiant mygtuką, eilės tvarka aktyvuojami įrašyti pranešimai. Šis komunikatorius turi itin didelį 13 cm skersmens aktyvavimo mygtuką, kuris yra patogus žmonėms su motorikos sutrikimais.

Plačiau apie Big Step-by-Step... Į viršų

Išdidinti nuotrauką Big Step-by-Step
 

10. BIGmack

Tai komunikatorius, skirtas negalintiems kalbėti arba specialių poreikių vaikams ir suaugusiems, turintiems ir motorikos sutrikimų.

BIGmack yra panašus į Big Step-by-Step komunikatorių, tačiau skiriasi tuo, kad į jį galima įrašyti tik vieną žinutę, kurios trukmė negali viršyti 2 min. BIGmack turi itin didelį, 13 cm skersmens aktyvavimo mygtuką, kuris yra patogus žmonėms su motorikos sutrikimais. Jį paspaudus, įgarsinamas vienintelis pranešimas. Ši priemonė pasižymi itin paprastu valdymu bei aiškiu garso atkūrimu, todėl tinka dirbant su vyresnio amžiaus žmonėmis bei silpnaregiais.

Plačiau apie BIGmack ... Į viršų

Išdidinti nuotrauką BIGmack
 

11. iTalk2

Tai komunikatorius, turintis du mygtukus, skirtas bendravimo sutrikimų turintiems specialiųjų poreikių vaikams ir suaugusiems.

Į iTalk2 galima įrašyti kelis ir daugiau garso pranešimų, kurių bendra trukmė iki 4 min. Kiekvienas garso įrašas priskiriamas prie vieno iš dviejų didelių, skirtingų spalvų mygtukų. Juos spaudžiant įgarsinamas atitinkamas pranešimas. Pvz., vienam mygtukui priskiriami klausimai, kitam - atsakymai. Pasitelkdami iTalk2, asmenys gali nesunkiai susikalbėti, išreikšti emocijas, priimti / atmesti pasiūlymus ir pan. Naudojama mokymo procese, reabilitacijos klinikose, esant sutrikusiai pacientų kalbėjimo funkcijai.

Plačiau apie iTalk2 ... Į viršų

Išdidinti nuotrauką iTalk2
 

12. Little Step-byStep

Tai komunikatorius, skirtas kalbos sutrikimų bei specialių poreikių turintiems asmenims.

Į Little Step-byStep galima įrašyti vieną ar daugiau garso pranešimų, kurių bendra trukmė iki 2 min. Spaudžiant vieną didelį mygtuką, eilės tvarka aktyvuojami iš anksto įrašyti garso pranešimai, pvz., priminimas, pamokų tvarkaraštis, paliepimas ir pan. Komunikatorius gali būti naudojamas mokymosi metu, juo galima skatinti autizmu pasižyminčių vaikų bendravimą. Prijungus prie kitų prietaisų, jis gali veikti kaip jungiklis, valdantis kitų prietaisų įjungimą / išjungimą.

Plačiau apie Little Step-byStep... Į viršų

Išdidinti nuotrauką Little Step-byStep

Atgal  Į viršų  Į pradžią