Programos kompiuteriams ir mobiliesiems telefonams

1. JAWS for Windows

Tai ekrano skaitymo programa neregiams, užtikrinanti galimybę šiems žmonėms savarankiškai dirbti kompiuteriu.

JAWS for Windows programą naudojant kartu su kalbos sintezatoriumi, visa kompiuterio ekrane esanti informacija vartotojui perduodama balsu. Neregys gali savarankiškai dirbti biuro, elektroninio pašto bei įvairiomis kitomis kompiuterinėmis programomis, naršyti internetą. Įdiegus į kompiuterį JAWS for Windows programą, neregiams jis tampa nepakeičiama komunikacijos, mokymosi, darbo, asmeninių reikalų tvarkymo ir laisvalaikio priemonė.

Plačiau apie JAWS for Windows... Į viršų

Išdidinti nuotrauką JAWS for Windows
 

2. MAGic

Tai ekrano didinimo programa silpnaregiams, užtikrinanti galimybę šiems žmonėms savarankiškai naudotis kompiuteriu.

Naudojant MAGic programą, išdidinama visa kompiuterio ekrane pateikiama informacija arba pasirinkta jos dalis. Padidinamas ne tik šriftas, bet ir viskas, kas patenka į didinamą plotą: šriftas, meniu juosta, mygtukai, piktogramos ir t.t. Galima keisti Windows aplinkos spalvų konfigūraciją, žymeklių formą, spalvą bei atlikti kitus vizualinius nustatymus. Veikia atliekant bet kurį veiksmą Windows aplinkoje – atveriant pradinį meniu, dirbant MS Word programoje ar internete.

Plačiau apie MAGic... Į viršų

Išdidinti nuotrauką MAGic
 

3. WinTalker Voice su dviem balsais Gintaras ir Aistis2

Tai lietuvių kalbos sintezavimo programa, skirta neregių darbui kompiuteriu su ekrano skaitymo programa JAWS for Windows.

Lietuvių kalbos sintezatorių WinTalker Voice naudojant kartu su ekrano skaitymo programa JAWS for Windows, visa kompiuterio ekrane esanti informacija vartotojui perduodama garsu lietuvių kalba. Darbui kompiuteriu neregiai gali pasirinkti vieną iš balsų - Gintaras ar Aistis2. WinTalker Voice programą patogu naudoti dirbant su lietuvių kalba parašytais tekstais bei programomis.

Plačiau apie WinTalker Voice su dviem balsais Gintaras ir Aistis2... Į viršų

Išdidinti nuotrauką WinTalker Voice su dviem balsais Gintaras ir Aistis2
 

4. Mobile Magnifier

Tai ekrano didinimo programa silpnaregiams, užtikrinanti galimybę šiems žmonėms savarankiškai naudotis mobiliuoju telefonu.

Naudojant Mobile Magnifier programą, išdidinama visa mobiliojo telefono ekrane pateikiama informacija arba pasirinkta jos dalis. Padidinamas ne tik šriftas, bet ir viskas, kas patenka į didinamą plotą: šriftas, meniu juosta, mygtukai, piktogramos ir t.t. Galima keisti ekrano spalvų konfigūraciją, žymeklių formą, spalvą bei atlikti kitus vizualinius nustatymus. Veikia atliekant bet kurį veiksmą mobiliuoju telefonu – atveriant pradinį meniu, rašant pranešimus ar naršant internete.

Plačiau apie Mobile Magnifier... Į viršų

Išdidinti nuotrauką Mobile Magnifier
 

5. Optical Braille Recognition (OBR)

Tai programa, kuri atpažįsta nuskenuotą brailio raštą ir jį paverčia tekstiniu dokumentu.

Regintiesiems brailio raštas paprastai yra nesuprantamas ir neperskaitomas šifras. Šį raštą perskaityti padeda OBR programa, kuri nuskenuotą brailio tekstą atpažįsta ir išsaugo kaip įprastą tekstinį dokumentą. Brailio rašto pavertimas įprastu spausdintu tekstu naudingas mokytojams, dirbantiems su neregiais, studentams, įstaigoms, daug bendraujančioms su neregiais.

Plačiau apie Optical Braille Recognition (OBR)... Į viršų

Išdidinti nuotrauką Optical Braille Recognition (OBR)
 

6. KnfbReader

Tai neregiams ir silpnaregiams skirta išmaniojo telefono programa, kuri nuskaito ir įgarsina telefonu nufotografuotą tekstą.

Naudodami šią programą ir išmanųjį telefoną, neregiai gali lengvai perskaityti spausdintą etikečių tekstą, užrašus ant kabineto durų ar meniu restorane. Telefonu nufotografuotą užrašą programa atpažįsta ir paverčia tekstu, o balso sintezatorius jį įgarsina. Skaitomas tekstas atvaizduojamas ekrane, tad silpnaregiai gali jį sekti akimis.

Plačiau apie KnfbReader... Į viršų

Išdidinti nuotrauką KnfbReader
 

7. TextScout

Tai silpnaregiams ir neregiams skirta mobiliojo telefono programa, kuri įgarsina telefonu nufotografuotą tekstą.

Su TextScout neregiui ar silpnaregiui patogu perskaityti užrašus ant kabineto durų, sąskaitas, dokumentus ar restorano meniu. Neregys telefonu nufotografuoja užrašą, o TextScout programa įgarsina atpažintą tekstą. Neregiui patogus programos pranešimas, kada telefonas tiksliai nutaikytas į tekstą, o vaizdo stabilizacijos funkcija užtikrina ryškias nuotraukas ir gerą teksto atpažinimą.

Plačiau apie TextScout... Į viršų

Išdidinti nuotrauką TextScout
 

8. Mobile Daisy Player

Tai programa, kuria neregys ar silpnaregis gali skaityti Daisy formato knygas mobiliajame telefone.

Ši programa skirta tiems neregiams, silpnaregiams ir regintiesiems, kurie nori skaityti įgarsintas knygas pakeliui į darbą, universitetą ar laisvalaikio kelionėje. Programa Mobile Daisy Player galima skaityti Daisy formato knygas mobiliajame telefone. Daisy formatas išskirtinumas leidžia lengvai peršokti nuo vienos knygos vietos prie kitos, galima lengvai pasižymėti svarbias ar patikusias vietas ir vėliau prie jų sugrįžti.

Plačiau apie Mobile Daisy Player... Į viršų

Išdidinti nuotrauką Mobile Daisy Player
 

9. Mobile Colour Recognizer

Tai neregiams skirta mobiliojo telefono programa, paverčianti šiuolaikinį telefoną su video kamera į spalvų atpažinėją ir šviesos intensyvumo detektorių.

Naudodamas šią programą, neregys gali savo mobilųjį telefoną paversti spalvų atpažinėju ir šviesos intensyvumo matuokliu, jam nebereikės nešiotis dviejų skirtingų priemonių. Parduotuvėje perkant drabužius neregiui spalvas atpažįsta ir įgarsina mobilusis telefonas. Tai neregiui suteikia galimybę pačiam savarankiškai derinti drabužius ar buitinėse situacijose aptikti reikiamas spalvas. Be to, telefonas su šia programa, neregiui praneša apie šviesos intensyvumą.

Plačiau apie Mobile Colour Recognizer... Į viršų

Išdidinti nuotrauką Mobile Colour Recognizer
 

10. Acapela balsai

Tai daugiau, nei dvidešimties pasaulio kalbų aukščiausios kokybės sintetiniai balsai -programos, naudojami kompiuteriuose, mobiliuose telefonuose ir kitur.

Kartu su Acapela balsais pateikiama programa Infovox Desktop, kurią naudojant, galima atverti bet kurį tekstinį dokumentą ir jį įgarsinti pasirinktu Acapela natūraliai skambančiu balsu, konvertuoti tekstinį failą į MP3, WAV audio formatų failus. Tai puiki priemonė sukurti garsinį elektroninį laišką ar knygą, mokyti vaikus skaityti ir rašyti, dirbti neregiams kompiuteriu.

Acapela balsai
 

11. InTak

Tai programa, skirta interaktyvios veiklos projektų kūrimui, kartu su prietaisu IntelliKeys naudojamų specialiųjų poreikių vaikų ugdyme.

Naudojant InTak programą, galima kurti, redaguoti, paruošti perkėlimui ir tvarkyti veiklų projektus. Projektuose galima naudoti įvairialypę medžiagą: garsinę, grafinę, vaizdinę, tekstinę. InTak gali atverti TalkPad programa parengtus projektus.

Plačiau apie InTak... Į viršų

Išdidinti nuotrauką InTak
 

12. SoundingBoard

Tai programa, kuri kai kuriuos Apple produktus paverčia daugiafunkciniais komunikatoriais.

SoundingBoard programa suteikia galimybę Apple produktus iPhone, iPod Touch, iPad naudoti kaip daugiafunkcinius komunikatorius. Ji leidžia lengvai, greitai ir paprastai kurti naujas komunikacijos lenteles naudojantis paveikslėlių galerija ar foto kamera padarytomis nuotraukomis. Lietimui jautriame ekrane sukuriami mygtukai su paveikslėliais ir tiems mygtukams įrašomi pranešimai. Paspaudus ekrane matomą paveikslėlį, įgarsinamas pranešimas. Galima sukurti komunikacijos lenteles, kurios turi iki 9 mygtukų.

Plačiau apie SoundingBoard... Į viršų

Išdidinti nuotrauką SoundingBoard
 

13. Boardmaker

Tai mokymo priemonių su paveikslėliais kūrimo programa, skirta pedagogams, dirbantiems su specialiųjų poreikių vaikais.

Boardmaker suteikia galimybę mokytojui ar specialiajam pedagogui greitai pasigaminti mokymo priemones su paveikslėliais, reikalingas dirbant su specialių poreikių turinčiais vaikais. Ši programa turi paveiksliukų ir simbolių archyvus, kuriuos naudojant greitai sukuriamos paveikslėlių istorijos, užduotys ar iliustracijos, padedančios nemokantiems skaityti ar autizmu sergantiems įsiminti informaciją. Be to, šia programa patogu kurti aplinkas komunikatoriams.

Plačiau apie Boardmaker... Į viršų

Išdidinti nuotrauką Boardmaker

Atgal  Į viršų  Į pradžią