Logotipas UAB „Verslo ir neįgaliųjų vystymo grupė“

Regos, komunikacijos ir sensorikos techninės pagalbos priemonės

+370 686 75580
info@vnvgrupe.lt

Focus Blue

Tai nešiojama elektroninė priemonė neregiams su Brailio ekranu ir Brailio klaviatūra, skirta įvesti ir skaityti informaciją kompiuteryje brailio raštu.

Focus Blue

Tai nešiojama elektroninė priemonė neregiams su Brailio ekranu ir Brailio klaviatūra, skirta įvesti ir skaityti informaciją kompiuteryje brailio raštu.

Produkto aprašymas

Informacijos įvedimui Focus Blue turi klaviatūrą su įprastais brailio klavišais, kaip ir mechaninės brailio rašto mašinėlės. Informacijai skaityti yra specialus 40/80 ženklų brailio rašto ekranas (brailio eilutė), kuriame pateikiama visa informacija apie vartotojo darbo kompiuteriu būseną brailio raštu. Sujungus Focus Blue su kompiuteriu belaidžiu Bluetooth ryšiu, galima rašyti, skaityti bei redaguoti failus, brailio raštu skaityti elektronines knygas, programuoti, naudotis spausdintuvu, naršyti internetą.

Focus Blue yra nešiojama elektroninė priemonė neregiams, skirta įvesti ir skaityti informaciją kompiuteryje brailio raštu. Dirbant su Focus Blue, brailio ekrane sinchroniškai vaizduojama tai, kas yra matoma įprastame kompiuterio ekrane regintiesiems.
Informacijos įvedimui Focus Blue turi Perkins stiliaus 8 klavišų brailio klaviatūrą, o informacijai skaityti yra specialus 40/80 ženklų brailio rašto ekranas (brailio eilutė), kuriame yra pateikiama visa informacija apie vartotojo darbo su kompiuteriu būseną brailio raštu.
Focus Blue turi papildomus mygtukus, kuriais vartotojas gali visiškai valdyti kompiuterį:
Specialiais navigacijos ratukais galima judėti/skaityti po eilutę, sakinį, pastraipą ar visą dokumentą;
Focus Blue priekyje esančiais mygtukais galima pažymėti teksto bloką, pereiti į dokumento pradžią ar pabaigą;
Kitais mygtukais galima atlikti klavišų, esančių įprastoje klaviatūroje, paspaudimus – TAB, SHIFT+TAB, HOME, END ir kt. Focus Blue patogiai konfigūruojamas naudojant JAWS for Windows programą. Visi mygtukai gali būti paversti sparčiaisiais klavišais pagal kiekvieno vartotojo individualius poreikius.
Naudojant Focus Blue, neregys gali dirbti biuro, elektroninio pašto bei įvairiomis kitomis kompiuterinėmis programomis, naršyti internetą.

Pagrindinės funkcijos ir techniniai duomenys

 • 8 klavišų Perkins stiliaus brailio klaviatūra;
 • papildomi navigacijos ir SHIFT klavišai;
 • USB/Bluetooth jungtis;
 • 40 arba 80 ženklų brailio ekranas (eilutė);
 • suderinama su JAWS for Windows ekrano skaitymo programa;
 • specialus dėklas;
 • Focus 40
  – matmenys: 34.79 x 13.46 x 4.32 cm;
  – svoris: 1.19 kg;
 • Focus 80
  – matmenys: 60.45 x 13.46 x 4.31 cm.
  – svoris: 1.81 kg.